Novice

Zmaga po preobratu

Tekma v Dvorani Lukna se je začela po željah domčih igralcev in navijačev. Že v 3. minuti je zadel Uroš Kroflič in popeljal domače v vodstvo. Tekmo so domačini nadzirali in imeli veliko več žogo v svojih nogah.

Nato je v 8. minuti vratar gostov Nejc Berzelak podal visoko žogo čez celo igrišče, ki je po slabem posredovanju domačega vratarja in na splošno začudenje navijačev, končala v mreži in rezultat je bil izenačen. Očitno v rahlem šoku  so domači popustili in v 11. minuti je Tod Ciuha povišal vodstvo na 1:2. Še v isti minuti povišanje rezultata na 1:3. Strelec je bil Aljaž Končan.

To pa je bil alarm za domačega stratega, ki je v gol poslal prvega vratarja Vida Severa. Počasi so se domači igralci zopet zbrali in prevzeli pobudo, vendar tudi iz ugodnih priložnosti niso zadeli. Vratar gostov je večkrat posredoval zelo učinkovito in je bil najboljši mož na igrišču.

FutureNet Maribor je zaigral brez vratarja in skušal znižati vodstvo gostov še pred polčasom. To je uspelo Tilnu Gajserju v 17. minuti, ko je postavil rezultat prvega polčasa 2:3.

Drugi polčas je prinesel podobno sliko kot prvi. Žoga je bila pretežno v nogah domačinov, gostje so se uspešno branili in prežali na protinapade. Spet je bilo treba zaigrati brez vratarja, da se je rezultat izenačil. Zadetek pa je ponovno dosegel Tilen Gajser. Potekala je 29. minuta. Po golu pa je očitno padla koncentracija gostov. Že v naslednji minuti je bil uspešen Teo Turk in popeljal domače v vodstvo 4:3. V 32. minuti povišanje rezultata na 5:3. Strelec Miloš Stojković.

Gostje se niso predali in bili nagrajeni v 34. minuti z lepim golom z razdalje. Strelec Admir Ćosić, ki je postavil končni rezultat 5:4 za domače.

S to zmago ostaja FutureNet Maribor še vedno vodilna ekipa v 1. SFL. Naslednjo tekmo igrajo spet v Dvorani Lukna in to v petek, 7. 12. 2018.

Nadaljuje se zmagovito

Po premoru se je ekipa FutureNet Maribor odpravila na težko gostovanje v Litijo. Zaigrali smo brez poškodovanega Nika Jelića, vendar se to ni preveč poznalo v igri.

Po enakovredni borbi se je prvi polčas končal z remijem 1:2. Po premoru pa so naši fantje stopili na plin in povišali rezultat na 1:3. Zmage več niso izpustili iz rok. Končni rezultat je bil 2:4 in s tem smo ohranili vrh lestvice.

„Tekma je bila dobra, bili pa smo večji del srečanja tudi boljši tekmec. Na koncu bi lahko bil tudi remi, a se to na našo srečo ni zgodilo. Zasluženo smo zmagali,“ je po derbiju 8. kroga razmišljal Tomislav Horvat.

Zopet prvi

FutureNet Maribor je z izjemno borbenostjo in disciplinirano igro premagal v derbiju 7. kroga ekipo FC Dobovec Pivovarna Kozel in se zopet povzpel na prvo mesto.

Domačini so povedli v tretji minuti. Po kotu je zadel Matej Fideršek. Vodstvo ni trajalo dolgo, saj je že dve minuti kasneje z veliko sreče izenačil Rok Mordej. Za novo vodstvo je v deseti minuti poskrbel Miloš Stojković in poskrbel za ponovno navdušenje v dvorani. V petnajsti minuti je dvorana spet eksplodirala. Po igri z roko (Žiga Čeh), je Matej Fideršek iz kazenskega strela povišal rezulatat na 3:1, ki je bil tudi rezultat polčasa.

V drugi polčas so gostje stopili bolj konkretno in Denis Totošković je v šestindvajseti minuti znižal rezultat na 3:2 in tako poskrbel, da je bila tekma zopet odprta. Mariborčani pa se niso dali in dve minuti kasneje je bila razlika spet plus dva. Za to sta z lepim protinapadom poskrbela Miloš Stojković in strelec Nik Jelić. Spet se je lažje dihalo. To je bil tudi čas bolj grobe igre in kartoni so padali kot za šalo. V eni minuti je prejel dva rumena kartona Klemen Duščak in moral zapustiti igrišče. Domači niso izkoristili številčne prednosti. Po minuti odmora so v zadnjih pet minut igre gostje vstopili brez vratarja. To se jim je maščevalo v 37. minuti, ko je Matej Fideršek zadel prazen gol in povišal rezultat na 5:2. To pa je bila že lepa prednost, ki je tudi zelo dobra ekipa Dobovca ni uspela izničiti. Nekaj sekund pred koncem tekme so po napaki vratarja Vida Severja sicer znižali in postavili končni rezultat 5:3. Strelec je bil Rok Mordej.

Tekma je upravičila naziv tekme meseca in vsi gledalci so lahko uživali v spremljanju dveh trenutno najboljših ekip v državi.

Remi v Kobaridu

FutureNet Maribor je v šestem krogu prvič zapustil igrišče brez zmage. Tokrat si je razdelil po točko z KMN Oplastom iz Kobarida.

Tekmo so bolje odprli domači in odšli na odmor z minimalno prednostjo. Po odmoru so naši fantje obrnili rezultat v svojo korist in do zadnje minute vodili s 3:2. Nato je za domačine zadel Jaka Sovdat in preprečil, da bi se veselili še šestič zapored. Strelci za domače so bili: Jelič, Jurić in Fideršek.

Naslednjo tekmo Igra FutureNet Maribor doma in sicer proti FC Dobovec PK.

Še ena zmaga

Naša ekipa ostaja na vrhu lestvice s polnim izkupičkom. Po peih krogih imamo 15 točk in smo skupaj z Dobovcem na prvem mestu.

Tekmo petega kroga smo odigrali ponovno doma in sicer prvič v tej sezoni v Dvorani Tabor, kjer se je zbralo okoli 100 gledalcev.

Novopečeni prvoligaš FSK Stripy iz Škofje Loke se je izkazal kot zelo čvrst nasprotnik. Polčas se je tako končal brez zadetkov in v nadaljevanju je bilo že skoraj nujno zadeti. To je v 25. minuti z lepim volejem uspelo kapetanu Mateju Fideršku, ki nas je popeljal v vodstvo. Po nekoliko boljši igri je nato še z dvema zadetkoma potrdil zmago Miloš Stojković. Častni zadetek je nekaj sekund pred koncem po lepem preigravanju dosegel Urban Tavčar in postavil končni izid 3:1 za domače.

Naslednje kolo bo na sporedu 2. novembra. Odpravljamo se na najbolj oddaljeno gostovanje – v Kobarid k Oplastu.