Novice

Nova domača zmaga

Predzadnja domača tekma rednega dela je postregla z novo zmago domače ekipe FutureNet Maribor, ki tako pred derbijem ostaja na prvem mestu.

Domači futsalisti so dolgo lomili ekipo Oplasta, ki je bila vedno neugoden nasprotnik za Mariborčane. Prav ta ekipa jim je edina v tej sezoni vzela zmago v Kobaridu. Vse do 12. minute so domači poskušali doseči vodilni zadetek, ki jim ga je preprečila vratnica ali pa vratar gostov. Ta pa je moral priznati premoč v 12. minuti, ko ga je po zelo lepi akciji matiral Miloš Stojković in povedel FutureNet Maribor v vodstvo. Na 2:0 je v 16. minuti povišal Teo Turk. Rezultat prvega polčasa je postavil Miloš Stojkovič s svojim drugim golom.

V drugi polčasi so nekoliko bolje krenili gostje in bili v 23. minuti nagrajeni z golom Aljaža Kunsterla, ki je vlil nekaj upanja na preobrat. Nato so se domači spet nekoliko zbrali in Josip Jurić je v 29. minuti postavil končni izid 4:1. Do konca tekme sta imeli ekipi še nekaj lepih priložnosti, ki pa jih nista izkoristili.

V petek, 15.2.2019 odhaja ekipa FutureNet Maribor na gostovanje v Rogaško Slatino k Dobovcu. Vabljeni vsi ljubitelji futsala na derbi meseca in verjetno odločitev o prvem mestu rednega dela.

Visoka zmaga v gosteh

FutureNet Maribor se z gostovanja v Škofji Loki vrača z visoko zmago 1:10.

Čeprav za Mariborčane ni igral Miloš Stojković, je ekipa Tomislava Horvata odločitev o zmagovalcu potrdila že v prvem polčasu, ki se je končal z 0:6. Najbolj razpoložen je bil nekdanji reprezentant Uroš Kroflič, ki je dosegel tri gole. Po dva sta dodala še Teo Turk in Jaka Sovdat, ki se je očitno že prilagodil na igro novega trenerja. Po enkrat so še zadeli Matej Fideršek, Tilen Gajser in Jeremy Bukovec.

FutureNet Maribor tako ostaja na prvem mestu in ga zdaj čakajo odločilne tekme za ohranitev prvega mesta in s tem boljšega izhodišča v končnici.

Naslednjo tekmo igra FutureNet Maribor doma. V goste prihaja KMN Oplast Kobarid.

Zanesljiva zmaga

FutureNet Maribor je v 13. krogu 1. SFL dosegel zanesljivo zmago proti FC Ivančna Gorica.

Zmaga ni bila ogrožena v nobenem trenutku. Že v prvem polčasu so povedli s 4:0 in tako je bilo delo praktično končano. Drugi polčas so mariborčani mirno pripeljali do konca in s končnim rezultatom 9:1 zabeležili dvanajsto zmago ter ohranili prvo mesto na lestvici. Posebej razpoložen za igro je bil Teo Turk, ki je dosegel tri zadetke.

V naslednjem krogu bodo igralci FutureNet Maribor gostovali v Škofši Loki pri FSK Stripy.

Prva naloga končana

FutureNet Maribor je še v drugi tekmi rutinirano odpravil ekipo FSK Stripy in se tako uvrstil na finalni turnir pokala Terme Olimie, ki bo med 2. in 3. marcem 2019 v Podčetrtku. Tja so se uvrstili še FC Dobovec, FC Litija in Bronx Škofije.

Ker je bila prednost po prvi tekmi dovolj velika, je mariborski trener postavil v vrata novinca Tjaža Lovrenčiča in odpočil kapetana Mateja Fiderška. Mariborčani so pričeli tekmo zelo poletno in že v prvi minuti povedli z golom Uroša Krofliča. Ves čas je bila tekmo pod kontrolo in domači niso dopustili gostom, da bi kakorkoli ogrozili visoko prednost iz prve tekme. Tekmo so na koncu dobili s 6:1 in skupnim izidom 14:4 napredovali na finalni turnir.

Maribor gre naprej

FutureNet Maribor je nadaljevanje prvenstva v 1. SFL začel v gosteh na Škofijah pri tamkajšnjem Bronxu.

To je bila prva tekma z novincema Jako Sovdatom in Tjažem Lovrenčičem. Tekmo so vijol’čni odločili že v prvem polčasu, ki so ga dobili z 0:4. Posebej učinkovit je bil Miloš Stojković, ki je dosegel prva dva gola in dodal še enega v drugem polčasu. Zadela sta še kapetan Matej Fideršek in mladinec Jeremy Bukovec. En gol je dodal še kapetan Bronxa Nik Zajc, ki je zadel lastno mrežo. Domačini so v zadnji minuti ublažili poraz z dvema zadetkoma. Končni rezultat je bil 3:6.

Naslednjo tekmo v 1. SFL igrajo naši fantje doma in sicer z Ivančno Gorico. Tekma bo 25. januarja 2019.

Še prej pa bo odigrana povratna četrtfinalna tekma pokala Term Olimje. V goste nam prihaja škofjeloški FSK Stripy. Tekma bo 18. janurja ob 20. uri v Dvorani Tabor. Mariborčani branijo 5 golov prednosti iz prve tekme.