Novice

Za konec poraz

Mariborski futsalisti so odigrali zadnjo tekmo rednega dela prvenstva, ki ni odločala za naše fante o ničemer več. Ekipa je bila zelo okrnjena, saj so manjkali Fideršek, Stojković, Jurić in Rednak. Kapetanski trak je prevzel Uroš Krofič. Tekmo so sicer dorbo odprli in že v tretji minuti povedli z golom Tea Turka. Nato pa se je poznalo, da ekipa nima dovolj dolge klopi in tekma se je končala s porazom 4:2.

V četrtfinalu bo nasprotnik Oplast iz Kobarida. Prva tekma bo v petek, 15. marca v Dvorani Tabor. Ekipi igrata na dve zmagi.

Pokal Terme Olimia

Ta vikend je v Podčetrtku potekal finalni turnil pokala Term Olimia. Na turnirju so sodelovale ekipe FutureNet Maribor, FC Dobovec, FC Litija in KMN Bronx Škofije.

V nedeljski finale sta se uvrstili ekipi FutureNet Maribor in FC Dobovec. Mariborčani so v polfinalu premagali KMN Bronx s 6:0 (3:0). Tekmo so odlično odigrali in zmagovalca praktično odločili že v prvem polčasu, ko so povedli s 3:0. Mrežo Bronxov je načel z dvema zadetkoma kapetan Matej Fideršek in pred odmorom še iz kazenskega strela Josip Jurić. V drugem polčasu je trener Tomislav Horvat ponudil možnost še mladim igralcem, ki so jo s pridom izkoristili. Za 4:0 je zadel Jeremy Bukovec in še v isti minuti Rok Rednak. Končni rezultat je postavil Tilen Gajser.

V drugem polfinalu je FC Dobovec brez težav premagal zelo oslabljeno ekipo FC Litije z reultatom 7:1.

Finale sta obe ekipi začeli zalo trdo in si hitro prislužili po pet akumuliranih prekrškov. Do šestega ni prišlo in polčas se je po dokaj enakovredni igri končal 0:0. Nato je v drugem polčasu zadel po veliki napaki oziroma nesporazumu v mariborski obrambi Klemen Duščak in tako popeljav Dobovec v vodstvo, ki pa je trajalo tri minute, ko je zadel Uroš Kroflič za izenačenje. Tekma se je spet začela znova. Nato je na sceno stopil Kristjan Čujec, ki je iz igre vrgel kar tri nogometaše in iz neposredne bližine zadel za 2:1. Mariborčani so zadnje minute vse stavili na napad in igrali brez vratarja. To je nekaj sekund pred koncem izkoristil Žiga Čeh in postali končni izid 3:1 za FC Dobovec, ki je tako osvojil svoj drugi zaporedni pokal.

Prvi poraz

V šestnajstem krogi 1. SFL so bili igralci FutureNet Maribor prvič v tej sezoni poraženi. V tekmi meseca jih je s 6:1 premagala ekipa Dobovca, ki je tako prevzela vodstvo na prvenstveni lestvici in ima tako lepo priložnost, da zaključi redni del prvenstva na prvem mestu, kajti do konca sta še samo dva kroga.

Rezultat pa ni odraz dogodkov na igrišču. V tekmo so bolje krenili igralci Maribora, ki so igro v prvem polčasu imeli pod kontrolo. Manjkal je samo zadetek. Dobovec je že v 10. minuti imel peti prekršek, vendar se sodnika, kljub grobi igri nista odločila zapiskati kazenski strel. Polčas se je tako končal z rezultatom 0:0.

V drugem polčasu pa zadetek domačinov pri strelu iz kota. Preslabo pokrivanje je botrovalo, da je Rok Mordej potisnil žogo v prazno mrežo in povedel Dobovec v vodstvo. Trda igra se je nadaljevala tudi v drugem polčasu in sodnika sta se kar malo izgubila. V 28. minuti prekršek za domačine in gol Alena Fetića iz prostega strela. Po kotu v 33. minuti je Jaka Sovdat nerodno odbil žogo v lastno mrežo in tekma je bila praktično odločena. Domačini so si spet hitro prislužili pet prekrškov, vendar kot v prvem polčasu se sodnika nista odločila zapiskati še šestega. Mariborčani so zaigrali na vse ali nič. V igro je prišel peti igralec in vrata so bila prazna. To se jim je obrestovalo. Z zadetkom Miloša Stojkovića v 36. minuti je še tlel žarek upanja na ugodnejši rezultat. Ko pa je Miloš zgrešil še kazenski strel je bilo upanja konec. Domači so dosegli še tri zadetke v prazno mrežo.

Naslednjo kolo igra ekipa FutureNet Maribor doma proti tretjeuvrščeni Litiji. Vabljeni.

Nova domača zmaga

Predzadnja domača tekma rednega dela je postregla z novo zmago domače ekipe FutureNet Maribor, ki tako pred derbijem ostaja na prvem mestu.

Domači futsalisti so dolgo lomili ekipo Oplasta, ki je bila vedno neugoden nasprotnik za Mariborčane. Prav ta ekipa jim je edina v tej sezoni vzela zmago v Kobaridu. Vse do 12. minute so domači poskušali doseči vodilni zadetek, ki jim ga je preprečila vratnica ali pa vratar gostov. Ta pa je moral priznati premoč v 12. minuti, ko ga je po zelo lepi akciji matiral Miloš Stojković in povedel FutureNet Maribor v vodstvo. Na 2:0 je v 16. minuti povišal Teo Turk. Rezultat prvega polčasa je postavil Miloš Stojkovič s svojim drugim golom.

V drugi polčasi so nekoliko bolje krenili gostje in bili v 23. minuti nagrajeni z golom Aljaža Kunsterla, ki je vlil nekaj upanja na preobrat. Nato so se domači spet nekoliko zbrali in Josip Jurić je v 29. minuti postavil končni izid 4:1. Do konca tekme sta imeli ekipi še nekaj lepih priložnosti, ki pa jih nista izkoristili.

V petek, 15.2.2019 odhaja ekipa FutureNet Maribor na gostovanje v Rogaško Slatino k Dobovcu. Vabljeni vsi ljubitelji futsala na derbi meseca in verjetno odločitev o prvem mestu rednega dela.

Visoka zmaga v gosteh

FutureNet Maribor se z gostovanja v Škofji Loki vrača z visoko zmago 1:10.

Čeprav za Mariborčane ni igral Miloš Stojković, je ekipa Tomislava Horvata odločitev o zmagovalcu potrdila že v prvem polčasu, ki se je končal z 0:6. Najbolj razpoložen je bil nekdanji reprezentant Uroš Kroflič, ki je dosegel tri gole. Po dva sta dodala še Teo Turk in Jaka Sovdat, ki se je očitno že prilagodil na igro novega trenerja. Po enkrat so še zadeli Matej Fideršek, Tilen Gajser in Jeremy Bukovec.

FutureNet Maribor tako ostaja na prvem mestu in ga zdaj čakajo odločilne tekme za ohranitev prvega mesta in s tem boljšega izhodišča v končnici.

Naslednjo tekmo igra FutureNet Maribor doma. V goste prihaja KMN Oplast Kobarid.