Novice

Tretja tekma polfinala

V Dvorani Tabor se je končal boj FutureNet Maribora za naslov državnega prvaka. Po tretji tekmi se je s ponovnim porazom in najslabšo tekmo v polfinalu veselila uvrstitve v finale.

Mariborčani so tekmo pričeli brez treh standardnih igralcev. Poškodovana sta še vedno Kroflič in Stojković, medtem ko je Rednak počival zaradi kartonov. Začetek tekme bil nesrečen za domačine saj je že v četrti minuti lastno mrežo zatresel Aleš Vrabel. Do polčasa so Litijani zadeli še dvakrat in s tem že skoraj odločili tekmo ter s tem polfinale.

Drugi polčas pa se je začel sanjsko za domačine saj so v dveh minutah znižali zaostanek na en gol in se tako zopet vrnili v igro. Strelca sta bila Dario Markić in Aleš Vrabel. To upanje pa je bilo kratkotrajno. Tri minute kasneje so dosegli gostje v eni sami minuti še dva zadetka in s tem zapečatili usodo Mariborčanov.

Hvala vsem navijačem in podpornikom kluba za obisk in vas vabimo, da še zadnjič pomagamo ekipi v tekmi za tretjo mesto in s tem zaključimo letošnjo sezono.

IMG_1214

Druga tekma polfinala

V Litiji se je včeraj zvečer končala druga polfinalna tekma 1.SFL med domačo FC Litijo in FutureNet Maribor. Tekmo so po napeti končnici, z zadetkom v zadnji minuti, dobili domačini in tako povedli 2:0 v zmagah. Do uvrstitve v finale jih tako loči še samo ena zmaga. Nadaljevanje polfinala se seli sedaj v Maribor, kjer bodo domači poskušali izničiti prednost dveh zmag in tako izsiliti tretjo tekmo v Litiji.

Mariborčane je v vodstvo popeljal Rok Rednak v 15. minuti srečanja. S tem rezulatatom se je končal prvi polčas. V drugem smo videli še dva gola, ki jih je dosegel Borut Ručna in zagotovil zmago domačinom. Povedati je treba, da sta ekipi igrali nekoliko oslabljeni, predvsem Mariborčani, kjer so manjkali kar trije igralci.

IMG_1193

Prva tekma polfinala

V petek zvečer je bila odigrana prva polfinalna tekma med domači Litijo in našim FutureNet Maribor. Bili smo priča zelo zanimivi in napeti tekmi z veliko borbenosti. Sodniki so pustili grobo igro, kar se je odrazilo v dveh poškodbah in kar nekaj vroče krvi na obeh straneh. Že v tretji minuti igre se je poškodoval Uroš Kroflič, ki je zapustil igro s pomočjo dveh igralcev Litije. O teži poškodbe bomo seznanjeni v kratkem, vendar upamo, da Uroš še ni zaključil sezone. Ob nekoliko slabše razpoloženemu vratarju Maribora, so domačini kar hitro povedli s 3:0. Nato so se naši pubeci zbrali in znižali rezultat na 3:2. Ko smo že vsi upali, da se bo tako končal polčas, je Litija v zadnjem napadu zadela in povedla s 4:2.

Drugi polčas so naši igralci začeli poletno in hitro znižali zaostanek na 4:3. Po še enem nesrečnem golu v naši mreži, več nismo videli zadetka do konca tekma, ki si jo bomo zapolnili še po poškodbi Miloša Stojkovića v zadnji minuti. Nesrečno se mu je odbila žoga v oko in odpeljan je bil na urgenco. Prav tako bomo o njegovi usodi v tej sezoni seznanjeni naslednji teden. Po igri sodeč je bila naša ekipa kar enakovredna in bi lahko iztržila več kot poraz. Upamo, da bo že v petek bolje in nato v našem mestu potrdimo uvrstitev v finale, kar je tudi cilj ekipe.

FC Litija : FutureNet Maribor  5:3

V zmagah je povedla FC Litija z 1:0.

IMG_1174

FutureNet Maribor je v polfinalu!

Mariborčani so že po dveh tekmah uspeli zlomiti KMN Oplast iz Kobarida in se uvrstili v polfinale 1.SFL.

Drugo tekmo je z dvema zadetkoma odločil Marinko Šamija. Rezultat 1:2 ne pove prave razlike na tekmi.

Očitno se delo novega trenerja že kaže.

V polfinalu jih čaka FC Litija, ki je prav tako po dveh tekmah izločila Siliko Rem Power iz Vrhnike. Prva tekma bo v Litiji.

Datum in čas tekme bo objavljen na Facebook strani kluba.

Tekma preobrata

FutureNet Maribor je v prvi tekmi četrtfinala premagal KMN Oplast Kobarid in povedel v zmagah z 1:0.
Tekmo je zaznamaval rezultatski prebrat v drugem polčasu. Po zgodnjem vodstvu gostov z 0:2 se je polčas končal 1:2.
Nato pa začetek drugega polčasa polnega golov. Gostje so prišli do vodstva 2:4 že na začetku drugega polčasa. Takrat pa je domača ekipa dvignila tempo igre in zlomila odpor borbenih gostov ter povedla s 6:4. Nekaj sekund pred koncem je gostom uspelo znižati rezulatat na 5:6. Za kaj več pa ni bilo več časa.
Povedati je potrebno, da je bila igra FutureNet Maribora zelo dobra čez celo tekmo. Zadeli so kar pet vratnic in imeli večino časa žogo v svojih nogah.

Očitno je šok terapija z menjavo trenerja uspela. Čestitke Tomiju Horvatu za uspeh že na prvi tekmi.